Available at Cozy Living Inc. in Pickering, ON
The Decor-Rest Living Room Sofas is available at Cozy Living Inc. in Pickering, ON. Please request information here or call our store to verify availability.
Talk to a Design Specialist Today!
| SKU | 2030 |
| Type | Sofas |
| Category | Living Room |
| Brand | Decor-Rest |
| Product Description | Modern wood trim base frame with standard or soft foam options, and a semi-attached back. With a cone leg that may be purchased in pewter, black, or brass for a more contemporary style, this frame features a mid-century design. This sleek, wide-arm, incredibly comfy, and attractive sofa will not let you down. |
| Height | 35" |
| Depth | 38" |
| Length | 86" |
| Seat Height | 18" |
| Seat Depth | 22" |
| Arm Height | 26" |
| Dimensions Details | Available Pieces & Dimensions:
|
| Additional Information | Available in leather, style 3030 . |
| Features |
|
| Pillow |
|