Available at Cozy Living Inc. in Pickering, ON
The Universal Furniture Living Room Carmen Bunching Stool is available at Cozy Living Inc. in Pickering, ON. Please request information here or call our store to verify availability.
Talk to a Design Specialist Today!
| SKU | U428382 |
| Type | Stools |
| Category | Living Room |
| Collection | Avaline |
| Brand | Universal Furniture |
| Product Description | The Carmen Bunching Stool, a harmonious blend of form and function, is a versatile addition to any space. Its tambour-wrapped base, finished in a striking White Oak Finish, adds a touch of modern elegance. The cozy, upholstered top, wrapped in Sheldon Ivory fabric, provides a comfortable seating option. |
| Height | 19" |
| Width | 17" |
| Depth | 17" |
| Features |
|
| Fabric | Sheldon Ivory |