Available at Cozy Living Inc. in Pickering, ON
The Decor-Rest Living Room Chair 46" is available at Cozy Living Inc. in Pickering, ON. Please request information here or call our store to verify availability.
Talk to a Design Specialist Today!
| SKU | 2992 Chair 46" |
| Type | Chairs |
| Category | Living Room |
| Brand | Decor-Rest |
| Product Description | Round out your living room with the contemporary curves of this chair lounger. This inviting swivel chair beckons you to kick off your shoes and snuggle up. A tight barrel back completes the circle with a loose back pillow and several oversized throw pillows. |
| Height | 28" |
| Depth | 45" |
| Length | 46" |
| Seat Height | 20" |
| Seat Depth | 28" |
| Arm Height | 28" |
| Dimensions Details | Available Pieces & Dimensions:
|
| Additional Information | Available in Swivel Chair style 2991 . |
| Features |
|
| Pillow |
|