Available at Cozy Living Inc. in Pickering, ON
The Hooker Furniture Living Room Melange Callum Round Accent Table is available at Cozy Living Inc. in Pickering, ON. Please request information here or call our store to verify availability.
Talk to a Design Specialist Today!
| SKU | 628-50016-00 |
| Type | Tables |
| Category | Living Room |
| Collection | Melange |
| Material | Bone Inlay with Iron |
| Style | Transitional |
| Brand | Hooker Furniture |
| Product Description | With a global design inspiration and a dynamic palette, the Callum Round Accent Table features white bone inlay over a black finish with a metal plinth base for a world-traveled vibe. Come closer to Melange, and you will discover something unexpected. An eclectic blending of colors, textures, and materials in a vibrant collection of one-of-a-kind artistic pieces, Melange is meant to inspire you and fuel an experience of self discovery, inspiring a renaissance in your home. Each piece of Melange has its own story. The designs are versatile and timeless, easily transcending from one life stage to the next, from home to home and generation to generation. |
| Carton | 19.75" L x 19.75" W x 23" H |
| Height | 20 1/2" |
| Width | 17 1/4" |
| Depth | 17 1/4" |
| Volume | 5.19 cu ft |
| Weight | 31 lb |
| Features |
|
| Finish | White bone inlay over black finish |