Available at Cozy Living Inc. in Pickering, ON
The Hooker Furniture Living Room Nesting Table is available at Cozy Living Inc. in Pickering, ON. Please request information here or call our store to verify availability.
Talk to a Design Specialist Today!
| SKU | 5889-80113-00 |
| Type | Tables |
| Category | Living Room |
| Collection | 5889-80, Commerce And Market |
| Material | Concrete with Metal Tubing, Metal Sheet and Glass |
| Style | Casual |
| Brand | Hooker Furniture |
| Product Description | Opulent, yet approachable, timeless, yet modern, these striking nesting tables are crafted of concrete, metal and glass with a champagne-colored metal frame and concrete in a gray and black pattern. Both tables have glass tops, and the smaller table has a concrete bottom shelf and slides beneath the larger table. Give your home a shot of style with our living room furniture. Make this room the perfect spot for conversation, entertaining or just relaxing. |
| Carton | 22" L x 22" W x 29" H |
| Height | 24" |
| Width | 19" |
| Depth | 19" |
| Volume | 8.12 cu ft |
| Weight | 24.2 lb |
| Features |
|
| Finish | Champagne metal frame with gray and black toned concrete |