Available at Cozy Living Inc. in Pickering, ON
The Hooker Furniture Living Room Parkcrest Round Cocktail Table is available at Cozy Living Inc. in Pickering, ON. Please request information here or call our store to verify availability.
Talk to a Design Specialist Today!
| SKU | 5527-80111-COR |
| Type | Tables |
| Category | Living Room |
| Collection | Parkcrest, Commerce And Market |
| Material | Aged Copper Tops and Metal Bases |
| Style | Casual |
| Brand | Hooker Furniture |
| Product Description | Rustic modern goes bold with the Parkcrest Round Cocktail Table, combining an aged copper top with a forged metal base in a dark finish for an earthy and casual appeal. Metal bases in a rustic casual finish with aged copper tops with a circle design. A very transitional look that can go rustic or just casual. |
| Carton | 38" L x 38" W x 21" H |
| Height | 18" |
| Width | 35" |
| Depth | 35" |
| Volume | 17.55 cu ft |
| Weight | 77 lb |
| Features |
|
| Finish | Copper top with dark metal base |