Available at Cozy Living Inc. in Pickering, ON
The Hooker Furniture Living Room Parkcrest Martini Table is available at Cozy Living Inc. in Pickering, ON. Please request information here or call our store to verify availability.
Talk to a Design Specialist Today!
| SKU | 5527-80117-COR |
| Type | Tables |
| Category | Living Room |
| Collection | Parkcrest, Commerce And Market |
| Material | Aged Copper Tops and Metal Bases |
| Style | Casual |
| Brand | Hooker Furniture |
| Product Description | ustic modern goes bold with the Parkcrest Martini Table, combining an aged copper top with a forged metal base in a dark finish for an earthy and casual appeal. The 18-by18-inch circumference of the table makes it ideal for adding style and function to small spaces. Metal bases in a rustic casual finish with aged copper tops with a circle design. A very transitional look that can go rustic or just casual. |
| Carton | 20" L x 20" W x 26" H |
| Height | 24" |
| Width | 18" |
| Depth | 18" |
| Volume | 6.02 cu ft |
| Weight | 14 lb |
| Features |
|
| Finish | Copper top with dark metal base |