Available at Cozy Living Inc. in Pickering, ON
The Decor-Rest Living Room Sofas is available at Cozy Living Inc. in Pickering, ON. Please request information here or call our store to verify availability.
Talk to a Design Specialist Today!
| SKU | 2179 |
| Type | Sofas |
| Category | Living Room |
| Brand | Decor-Rest |
| Product Description | A Canadian made classic sofa with round arms and Semi-attached back. Available as a double, or queen sofa bed. Great for a traditional or transitional lifestyles. Contrast welt available in fabric. |
| Height | 38" |
| Depth | 40" |
| Length | 84" |
| Seat Height | 19" |
| Seat Depth | 21" |
| Arm Height | 27" |
| Dimensions Details | Available Pieces & Dimensions:
|
| Additional Information | Available in leather - Style 3179 ; Sectional - Style 2576 . Available in a recliner Style M2179P |
| Features |
|
| Pillow |
|