Available at Cozy Living Inc. in Pickering, ON
The Universal Furniture Dining Room Vesper Chair is available at Cozy Living Inc. in Pickering, ON. Please request information here or call our store to verify availability.
Talk to a Design Specialist Today!
| SKU | U352638 |
| Type | Chairs |
| Category | Dining Room |
| Collection | Modern |
| Brand | Universal Furniture |
| Product Description | The Vesper Chair is a masterful display of angular artistry, blending sharp lines with open air spaces to create a dynamic interplay of form. Fully upholstered, it invites a tactile exploration of space, where the balance of negative and positive areas crafts a narrative of playful discovery and modern elegance. |
| Height | 32" |
| Width | 25" |
| Depth | 23" |
| Features |
|
| Fabric | Canberra Ivory |